

pá 21. 3.
|Kollárova 27, Znojmo
Vernisáž / Radka Bodzewicz: Too Close to the Sun
Čas a místo
21. 3. 2025 20:00
Kollárova 27, Znojmo
O události
Srdečně vás zveme na vernisáž nové výstavy umělkyně Radky Bodzewicz, která propojí zdánlivě nepropojitelné – virtuální realitu, řecké báje a současné umění.
Výstava "Too Close to the Sun" intermediální umělkyně Radky Bodzewicz vychází z antického příběhu o Ikarovi, ve kterém prostřednictvím vizuálního vyprávění nachází nadčasová a současná témata: touhu po volnosti, vztah mezi rodiči a dětmi, vzepření se nesvobodě či překročení linie, které může vést k tragickému konci.
Do obrazů malířky je velmi lehké téměř vstoupit, a to nejen díky motivům, které se mohou týkat v podstatě každého z nás. Návštěvníci výstavy budou mít možnost prostřednictvím mobilní aplikace malby rozpohybovat a spustit jejich další vrstvy. Obrazy tak získávají další, nečekaný rozměr – takzvanou rozšířenou realitu, ve které dílo ožívá v animaci.
Kurátor: Radek Wohlmuth
Vstup volný.
V souladu s nařízením EU o ochraně osobních údajů vás tímto informujeme, že akce může být dokumentována formou fotografií a audiovizuálních záznamů. Účastí na této akci souhlasíte s uveřejněním záznamů na webových stránkách, Facebooku a Instagramu GaPu. Více informací zde.